Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Contestatie proces verbal OG 2/2001
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Contestatie proces verbal OG 2/2001

nu am semnat pv.mi sa adus pv de agentu de politie la 15 zile de la data de intocmire,i-am semnat pe un alt pv de primire.mentionez ca am primit numai pv de amendasi de aici a inceput toata nebunia.m-am prezentat la primarie in aceeasi zi cu primirea pv .sa achit jumatate din amenda asa cum reiese din pv in 48 ore.neavand pv pe care l-am semnat ptr. primirea pv de amenda mi s-a cerut sa achit intreaga suma ptr. ca am depasit cele 48 ore.agentul de politie trebuia sa-mi inmaneze celele doua pv? ce se mai poate face? multumesc.
Daca nu ati primit si dvs un exemplar, atunci trebuie sa platiti amenda la valoarea intreaga.Puteti face contestatie la Judecatoria in raza careia ati fost amendat si sa solicitati anularea pv si restituirea sumei achitate. success!