Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale subinchiriere cu probleme
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

subinchiriere cu probleme

A existat un contract de subinchiriere intre doua societati. Instanta a dat hotarare de evacuare a subchiriasului pentru neplata chiriei, insa acesta continua sa utilizeze spatiul. Chiriasul a facut o adresa catre societatea de furnizare a apei, prin care solicita debransarea, subchiriasul insa, rupand sigiliile probabil a continuat sa foloseasca apa. Societatea de furnizare a apei a fost instiintata in legatura cu aceasta situatie de catre chirias, totusi plangerea penala pe care a facut-o aceasta societate este impotriva chiriasului. Ce se poate face intr-un asemenea caz ptr a se trage la raspundere adevaratul vinovat?
Trebuie sa invoce si sa arate celor ce fac cercetarea penala ca nu este el autorul faptei savarsite pentru care s-a formulat si depus plangerea penala.
Mai exact trebuie sa faca dovada cu acel contract de inchiriere si prin notificarea catre subchirias in legatura cu ceea ce a intreprins chiriasul, mai mult folosind si sentinta judecatoreasca.