Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Loc parcare proprietate privata (intabulat, nu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Loc parcare proprietate privata (intabulat, nu inchiriat ADP)

O intrebare simpla la care n-am gasit inca un raspuns concret si punctual.
Ce se poate face daca cineva ocupa un loc de parcare proprietate privata (nu inchiriat).
Locul de parcare este delimitat prin vopsea si are semn de "proprietate privata / parcare interzisa". Se afla intr-un complex imobiliar fara bariera (iar majoritatea nu doresc bariera tocmai din aceasta cauza).

Ma gandesc ca raspunsuri de genul "Am stat doar o ora" nu se pot accepta, e ca si cum ar intra cineva la tine in casa si ar zice ca s-a odihnit si el putin.
Sesizati oficial SPR care detine autoritatea sa constate si sa aplice sanctiuni proprietarului care a inteles sa parcheze auto pe locul dv
De regula ,pentru solutionarea de astfel de cazuri,solicitati telefonic prezenta organ constatator fie la politia responsabila domiciliului dv,fie la serviciul specializat din primarie