Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... loc de parcare privat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

loc de parcare privat

Buna ziua.Am cumparat intr un complex rezidential un loc de parcare cu acte de vanzare cumparare,va rog sa mi spuneti ce pot face in conditiile legi in momentul in care imi gasesc locul de parcare cumparat ocupat de alte persoane.Va multumesc
puteti pune o incuietoare din acelea pentru parcari ca sa nu va mai ocupe nimeni locul. daca este liber si il ocupa cineva nu prea aveti ce face, nu are de unde stii ca este privat si nici semn de parcare interzisa nu puteti pune.....
De ce nu pot pune un semn cu parcarea interzisa sau proprietate privata atata timp cat eu am cumparat acel loc si platesc impozit la primarie aferent acestuia.Multumesc
Daca spatiul respectiv este destinat pentru parcare auto,solicitati la serviciul specializat din primarie sistem avertizare metalic
Mai puteti atentiona inclusiv prin inscriptionarea numarului de circulatie pe carosabil
Puteti sesiza politia responsabila domiciliului sau direct politia rutiera
In acel complex nu exista un regulament interior, un statut al asociatiei de proprietari in care sa existe reguli privind utilizarea si ocuparea parcarilor? Daca nu exista, incercati sa inserati amenzi civile.
Presupun ca intreg complexul e ingradit si aleile, strazile sunt private? Sau nu?
Sunt bariere de acces dar nu merg intotdeauna