Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Reexaminare dupa suspendarea permisului
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Reexaminare dupa suspendarea permisului

Buna ziua,
mi-a fost suspendat permisul pentru o perioada de 90 zile pentru consum de alcol - 0.12 in aerul expirat, cu posibilitatea recuperarii dupa 30 zile cu reexaminare; as vrea sa stiu ce trebuie facut pentru a-mi recupera permisul, eventual daca a mai fost cineva in aceasta situatie
ionel purcaru, utilizator
Am fost oprit de un echipaj de politie am suflat în etilotest mia esti 0,76.Mentionez ca inainte cu 5 minute bausem o bere de 0,500 ,este normal sa iasa atât la aparat ?cei de la sânge nu miau comunicat nimic.cat timp poate dura până la redobandirea permisului.