Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Luare in spatiu - apartament coproprietari
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Luare in spatiu - apartament coproprietari

Buna ziua,

In situatia in care in actul de proprietate a unui imobil sunt trecuti 3 proprietari este suficient ca in momentul depunerii dosarului de eliberare a cartii de identitate sa vina o singura persoana din cele 3 ?

Dacă solicitantul nu este titularul spaţiului de locuit este necesară prezenţa găzduitorului care va prezenta actul de proprietate

E suficient sa vina doar o persoana din cele 3 trecute in act ?

Mentionez ca solicitanul nu este proprietarului imobilului in care urmeaza sa fie luat in spatiu.

Multumesc.
Pentru a indeparta eventuale situatii neplacute ,la intocmirea formalitatilor de luare in spatiu este necesara fie,prezenta tuturor coproprietarilor,fie ca cei care inteleg sa nu fie prezenti sa incheie procura in favoarea unuia dintre coproprietari- care sa le reprezinte interesele