avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 521 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Aflare rezultat proces divort 2007
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Aflare rezultat proces divort 2007

Cum pot afla rezultatul unui proces de divort intre terte parti , inceput in 2007?
Daca stiti instanta de judecata si numarul de dosar, mergeti la arhiva instantei si verificati la condica.

Dar, fiind un proces de divort, cu siguranta, rezultatul este desfacerea casatoriei.
Poate gasiti date pe portal just.ro. caudati dupa instanta de judecata si numele partilor.
Intrebati-i pe prietenii "partilor".

"-Ce mai stii de ....?";)Cuum? Nu mai sunt casatoriti?!"

Sau chiar pe "parti"!

"-Hei, facem revelionul impreuna? Cuum? Nu mai sunteti casatoriti?!"

Daca nu faceti parte din cercul de prieteni procedati cum ati fost sfatuita mai sus.
Ultima modificare: Duminică, 29 Decembrie 2013
cyan, moderator
Cunosc instanta de judecata, numarul de dosar, numele partilor implicate. Din pacate pe portalul just.ro nu se regaseste eventuala finalitate a acestui proces, de aceea am mentionat anul 2007, fiind un proces destul de vechi. Intrucat exista si posibilitatea ca aceasta actiune sa fi fost retrasa, am nevoie sa stiu daca procesul s-a finalizat in vreun fel si cum anume. Mai exista si alte optiuni decat cele doua indicate mai sus: online pe portalul just.ro si prezenta fizica la arhiva? Mentionez ca nu am posibilitatea deplasarii la arhiva cu pricina
Portalul instantelor este relativ nou. Nu au fost introduse in baza de date, solutiile pronuntate in dosarele ce s-au judecat inainte de darea in folosinta a portalului.

Tocmai de aceea v-am indrumat la arhiva instantei respective. Acolo veti afla cu siguranta solutia pronuntata.

Daca nu aveti posibilitatea deplasarii la arhiva respectiva, puteti imputernici o alta persoana.

Nu cred ca telefonic o sa va comunice cineva o solutie din 2007. Acest lucru presupune "dezgroparea" anumitor condici din acea perioada si necesita timp.
Ultima modificare: Duminică, 29 Decembrie 2013
Cabinet individual de avocat „Petrescu C.”, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sa cautam dosare eu una eu una cum se poate afla continutul unui dosar aflat in arhivele instantelor de judecata? daca se poate evident (vezi toată discuția)
Ucidere din culpa Fanel40 Fanel40 Sentinta finala intrun proces penal acuzat pentru omor din culpa (cu parte civila) cum se da sentinta pe loc sau se trimite rezultatul acasa? Avocatul din ... (vezi toată discuția)
Despre concluzii scrise mihai69 mihai69 Buan ziua, in sfarsit am scapat de un proces cu angajatorul,sentinta se va pronunta luni.Presedintele instantei mi-a cerut sa depun luni dimineata scurte ... (vezi toată discuția)