avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 599 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Recalculare drepturi banesti
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Recalculare drepturi banesti

In prioada aprilie 2012-iulie 2012 nu am incasat salariul, am dat in judecata angajatorul si am cistigat"plata drepturilor salariale aferente perioadei 02.04.2012 pana in 23.07.2012 care urmeaza a fi actualizate cu rata inflatiei si dobanda legala aferenta calculata pana la data platii efective".
Care este modul de calcul?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:27, 29 Decembrie 2013
Vedeti acest articol : Mod de calcul pentru drepturile salariale stabilite prin hotarare judecatoreasca
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contabilitate marianavacaru marianavacaru In 2009 am cistigat niste sporuri salariale retroactiv din 2009 actualizate cu rata inflatiei pina la data efectiva a platii. Aceasta hoarire a intra sub ... (vezi toată discuția)
Calcul inflatie pentru sume castigate in instanta adi10pop adi10pop Buna ziua! Calculul inflatiei pentru sume castigate prin hotarari judecatoresti definitive se face de la data cand trebuia incasata suma respectiva (2008) sau ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! va rog , sa mi spuneti cum se calculeaza dobanda aferenta ... Daniela04 Daniela04 Buna ziua! Va rog , sa mi spuneti cum se calculeaza dobanda aferenta pentru orele suplimentare neplatite catre un salariat? (vezi toată discuția)