Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Certificare conform cu originalul
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Certificare conform cu originalul

buna seara si la multi ani, am primit o comunicare de la judecatorie, sa certific conform cu originalul inscrisurile depuse la dosar. sti cam cat costa o pagina si unde se poate face? va multumesc.
Trimiteți un alt set de înscrisuri pe care, de data aceasta, scrieți ”conform cu originalul” și semnați. Trebuie să scrieți asta pe fiecare filă. Puteți să încercați să vă duceți și în arhivă și să cereți dosarul, însă eu știu că, în această etapă procesuală, dosarul este la judecător nu în arhivă.
ms pt rasp, exista vre-o cerere sau posibilitate sa platesc taxa de timbru si cautiune esalonat ? ms
catalin_razvan, utilizator