Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Modificare contract de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Modificare contract de munca

Angajatorul unei I.I,doreste modificareala toti salariatii al C.I.M de la 8 ore la 4 ore,cat si modificarea salariului aferent timpului de 4 ore. Se intocmeste act adit. de marire a salar.de 850 lei,dupa care facem un nou act adit.de modificare a timp.de lucru si al salariului ? actele adit. se pot face cu aceeasi data?
Pt.modificarea in revisal al timpului de lucru si al salariului aferent,trebuie sa intram la contracte,pe salariatul dorit unde modificam datele vechi cu cele de acum?
Modificarea in sistem a inregistrarilor din acest ecran se poate face apeland butonul "Modificare" pozitionat in toolbarul din partea superioara a ecranului principal in sectiunea "Contracte".

Se selecteaza salariatul din lista pentru care se doreste a fi modificat contractul si se apasa butonul "Continuare > >".

Se modifica datele dorite si se apasa butonul "Continuare > >" pentru a accesa urmatorul ecran cu informatii :
- Durata contract: se selecteaza tipul duratei contractului din lista de valori predefinite
- Tip norma: se selecteaza tipul de norma din lista de valori predefinite
- Durata timp munca: se selecteaza durata timpului de munca din lista de valori predefinite
- Repartizare tip munca: se selecteaza repartizarea timpului de munca din lista de valori predefinite

Se salveaza modiifcarile si apoi se genereaza fisierul de depus / transmis la ITM.