Forum Discuţii juridice Achiziţii publice contestatie depusa in perioada de evaluare
Discuție deschisă în Achiziţii publice

contestatie depusa in perioada de evaluare

contestatia depusa la C.N.S.C. Bucuresti dupa deschiderea ofertelor, pentru care am fost informati de catre operatorul care a depus-o, trebuie transmisa de noi si celorlalti operatori participanti la procedura?
Pentru un raspuns concret avem mai nevoie de mai multe informatii.
Este vorba despre oferte de achizitii publice ?
In acest caz, a aparut OUG nr. 19/17.03.2009 care completeaza si modifica OUG 34/2006 privind masuri in domeniul legislatiei referitoare la achizitii publice.
Consilier juridic
V. Ioana-Iulica
Conform prevederilor art. 271 alin. 2 din OUG 34/2006 aveti obligatia sa notificati depunerea contestatiei insotita de o copie a acesteia catre toti operatorii economici participanti la procedura in interval de o zi lucratoare de la notificarea contestatiei catre dvs.
Public Procurement Specialists SRL, Expert achizitii publice
In lumina dispozitiilor ART. 271 alin.(2) Î n termen de o zi lucrătoare de la primirea contestaţiei, autoritatea contractantă are obligaţia să îi înştiinţeze despre aceasta şi pe ceilalţi participanţi încă implicaţi în procedura de atribuire. Înştiinţarea trebuie să conţină inclusiv o copie a contestaţiei respective.
(3) Toate notificările sau comunicările actelor procedurale se fac cu confirmare de primire.