Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Vanzare teren agricol
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Vanzare teren agricol

O persoana fizica cu domiciliul in Austria poate cumpara teren agricol in Romania ?
rasca anca, utilizator
Da.
Puteti sa imi spuneti mai multe, va rog?
rasca anca, utilizator
rasca anca a scris:

Puteti sa imi spuneti mai multe, va rog?

Probabil trebuie sa precizati daca are si cetatenia austriaca (nu numai domiciliul):-/

Proiectul de lege a fost votat de camera deputatilor si a ramas sa fie promulgat de presedinte.

www.avocatnet.ro/content/art...

[ link extern ]
Da, este cetatean strain.
Multumesc.
rasca anca, utilizator