Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Declaratie 100/trim4/2013
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Declaratie 100/trim4/2013

Buna seara! Microintreprinderile depun declaratia 100 pe trim.4/2013 privind imp. pe venit in ianuarie 2014?Multumesc!
Da, pana la 25 ianuarie 2014 si tot pana atunci e si termenul de plata.
Daca se depune decl. 100 pe trim IV pana la 25 ian atunci nu se mai depune decl. 101?
Pentru platitorii de impozit pe profit declaratia 101 se depune obligatoriu.
Da, am inteles...eu ma refeream la impozitul pe veniturile microintreprinderilor
Microintreprinderile nu depun declaratia 101.....doar platitorii de impozit pe profit