avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 741 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Declaratie 100/trim4/2013
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Declaratie 100/trim4/2013

Buna seara! Microintreprinderile depun declaratia 100 pe trim.4/2013 privind imp. pe venit in ianuarie 2014?Multumesc!
Cel mai recent răspuns: suciugeorgeta , utilizator 20:25, 22 Ianuarie 2014
Da, pana la 25 ianuarie 2014 si tot pana atunci e si termenul de plata.
Daca se depune decl. 100 pe trim IV pana la 25 ian atunci nu se mai depune decl. 101?
Pentru platitorii de impozit pe profit declaratia 101 se depune obligatoriu.
Da, am inteles...eu ma refeream la impozitul pe veniturile microintreprinderilor
Microintreprinderile nu depun declaratia 101.....doar platitorii de impozit pe profit

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratie impozit pe profit ayleena ayleena Buna ziua, Am o nelamurire: trebuie sa depun doua declaratii cu impozitul pe profit? Una pentru trim IV pana pe 25 ian si una anuala pana pe 25 martie? Firma ... (vezi toată discuția)
Declaratia 100 pt trim. 4 2013 Bogo4us Bogo4us Buna ziua. Detin o Microintreprindere - platitoare de impozit pe venit si ne inregistrata ca platitor de tva- si ma intereseaza daca mai depun declaratia ... (vezi toată discuția)
Declaratie 100 trim 4 depusa pe 0 ASKIM3GET ASKIM3GET Buna ziua Este gresit daca am depus declaratia 100 pe 0 la trim 4 in conditiile in care in primele 3 trim s-a platit impozit minim, iar trim 4 a fost ... (vezi toată discuția)