Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Înregistrare eronatã suspendare în revisal - CIC
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Înregistrare eronatã suspendare în revisal - CIC

Bună ziua,

Am făcut o înregistare eronată în revisal la suspendare concediu pentru creşterea copilului, perioada corectă era 03.07.2010 - 21.05.2012 iar eu am înregistrat 03.07.2011 - 21.05.2012. Menţionez că această suspendare este încetată şi nu mai pot anula sau face corecţii asupra ei. Cum credeţi că aş putea rezolva problema? Pentru că dacă listez raport per salariat se vede înregistrarea eronată?
P.S. Foarte prost gândit acest program REVISAL.
Inregistrati si perioada din 03.07.2010 pana la 03.07.2011.
Dar dacă eu import firma din nou de la data 01.08.2011, încep să introduc toate contractele, modificări de contract şi suspendări care au urmat de la data de atunci şi până în prezent, ca şi cum aş fi pierdut baza de date şi trebuie să o reconstitui doar cu ce am eu în calculator??? Poate exista vreo problemă?
ªi ce sfat îmi daţi dl. Freelis?
EmiMimy, utilizator
Poate exista problema aparitiei dublarii c.i.m.
freeelis a scris:

Poate exista problema aparitiei dublarii c.i.m.

Ce altă soluţie aş avea pentru această problemă?
1. Odata cu incetarea suspendarii nu vor mai putea fi operate modifcari sau corecturi asupra perioadei respective.

2. Dovada suspendarii c.i.m. nu se face cu extrasul de revisal , ci cu decizia de suspendare a c.i.m.