avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Înregistrare eronatã suspendare în revisal - CIC
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Înregistrare eronatã suspendare în revisal - CIC

Bună ziua,

Am făcut o înregistare eronată în revisal la suspendare concediu pentru creşterea copilului, perioada corectă era 03.07.2010 - 21.05.2012 iar eu am înregistrat 03.07.2011 - 21.05.2012. Menţionez că această suspendare este încetată şi nu mai pot anula sau face corecţii asupra ei. Cum credeţi că aş putea rezolva problema? Pentru că dacă listez raport per salariat se vede înregistrarea eronată?
P.S. Foarte prost gândit acest program REVISAL.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:24, 13 Ianuarie 2014
Inregistrati si perioada din 03.07.2010 pana la 03.07.2011.
Dar dacă eu import firma din nou de la data 01.08.2011, încep să introduc toate contractele, modificări de contract şi suspendări care au urmat de la data de atunci şi până în prezent, ca şi cum aş fi pierdut baza de date şi trebuie să o reconstitui doar cu ce am eu în calculator??? Poate exista vreo problemă?
ªi ce sfat îmi daţi dl. Freelis?
Ultima modificare: Joi, 9 Ianuarie 2014
EmiMimy, utilizator
Poate exista problema aparitiei dublarii c.i.m.
freeelis a scris:

Poate exista problema aparitiei dublarii c.i.m.

Ce altă soluţie aş avea pentru această problemă?
1. Odata cu incetarea suspendarii nu vor mai putea fi operate modifcari sau corecturi asupra perioadei respective.

2. Dovada suspendarii c.i.m. nu se face cu extrasul de revisal , ci cu decizia de suspendare a c.i.m.

Alte discuții în legătură

Corectie revisal carmen.balan1967@yahoo.com carmen.balan1967@yahoo.com Buna ziua Am o salariata al carei CIM a fost susppendat in per. 2010 - 2012 pt CIC pana la doi ani ; daca intru pe contract, intervalul suspendarii este ... (vezi toată discuția)
Concediu fara plata de o zi in noul revisal popanaid popanaid Am cativa angajati care au avut numai 1 zi de concediu fara plata. ex: 20 apr. Trec data de inceput suspendare 20.04, data de sfarsit tot 20.04, dar nu ma ... (vezi toată discuția)
modificare / corectie revisal ??? sadaka sadaka va rog sa ma sfatuiti, este corect sa fac modificari in revisal daca gasesc in el nereguli in declararea activitati unui salariat. expl: am un salariat care ... (vezi toată discuția)