Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Declaratie 070
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Declaratie 070

Buna ziua,
Daca in anul 2013 firma a platit impozit pe veniturile microintreprinderilor mai este nevoie sa se depuna formularul 070 luna aceasta din moment ce nu se mai modifica nimic pt. 2014?
declaratia 070=declaratie de inregistrare fiscala / declaratie de mentiuni pentru persoanele fizice care desfasoara activitati economice in mod independent sau exercita profesii libere.
"Declarația de înregistrare se completează cu ocazia primei înregistrări fiscale, de regulă
cu  ocazia  înființării,  iar  declarația  de  mențiuni se  completează  ori  de  câte  ori se  modifică  datele declarate anterior "
[ link extern ]