Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Autorizare profesii liberale
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Autorizare profesii liberale

Medic specialist,doresc sa-mi infiintez fima de independent si am domiciliul intr-o localitate si avizul de libera practica eliberat de Colegiul Medicilor din alta localitate unde dealtfel doresc sa si profesez:
-la care adm.financiara ma adresez ptr obtinerea certificatului de inregistrare fiscala,la cea de la domiciliu sau unde vreau sa profesez?
george-neagu, moderator
Va înregistrati la organul fiscal în a cărui rază teritorială se află sediul activităţii sau locul unde se desfăşoară efectiv activitatea principală. În acest sens, depuneti formularul 070 ”Declaraţie de înregistrare fiscală/Declaraţie de menţiuni pentru persoanele fizice care desfăşoară activităţi economice în mod independent sau exercită profesii libere.
multumesc pt clarificare.
Va rog sa cititi si informatiile de la adresa [ link extern ]