Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Daca imi schimb motorul de la golf din 1.9 sdi in 1.9 ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Daca imi schimb motorul de la golf din 1.9 sdi in 1.9 tdi , cam care ar fi procedura?

Am un golf 1.9 sdi si vreau sa ii schimb motorul cu unul de 1.9 tdi pentru ca are mai multi cai putere dar capacitatea cilindrica este aceiasi.As intampina probleme la R.A.R?
Daca detineti documente de provenienta motor,daca executia modificarii o justificati cu documente eliberate de service auto autorizat,la cererea dv ,RAR va dispune omologare cu raport de verificare tehnica,in urma caruia poate dispune pansonarea noului motor,
concomitent cu completarea in evidenta proprie si in cartea de identitate auto,a schimbarii motorului