avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 319 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Noul Regulament CEDO aplicabil de la 1 ianuarie 2014
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Noul Regulament CEDO aplicabil de la 1 ianuarie 2014

Ma intereseaza un link care sa poata fi accesat cu noul Regulament CEDO aplicabil de la 1 ianuarie 2014 in limba franceza sau o carte in care este publicat acest nou regulament aplicabil.
La carte as ruga sa se precizeze toate detaliile ( editura, etc.)

Daca este cineva care poate furniza aceste informatii ii multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 16:16, 20 Ianuarie 2014
Stimat forumist,

Accesați pagina Curții Europene alegând limba franceză, urmrind secțiunea dedicată regulamentului - texteleor oficiale. Regulamentul este publicat integral în franceză, incluzând modificările ce au intrat în vigoare pe 1 ianuarie 2014.

Cu stimă

Am gasit in noaptea trecuta.
Postez linkurile in speranta ca ii va ajuta si pe altii:


[ link extern ]

[ link extern ]

Este lung regulamentul...

O carte ar fi mai utila pentru o analiza amanuntita deoarece pe calculator este mai greu de citit.
Este posibil sa caut cartea saptamana urmatoare.
Daca stie cineva care a gasit-o deja, raspunsul ar fi util.

Va multumesc oricum pentru raspuns.

Cu stima,
Av. Claudiu Lascoschi
Am gasit si cartea cautata.
In speranta ca ii va ajuta si pe altii mentionez cartea:

Conventia europeana a drepturilor omului, Editia a 9-a, actualizata la 25 septembrie 2013, Editura Hamangiu, 2013.

Avocatii o pot gasi si la biblioteca Baroului Bucuresti.
Eu am preferat sa o cumpar.



Avetisment moderator!

Lasand la o parte faptul ca dvs lansati intrebarea, iar tot dvs va raspundeti succesiv, ceea ce ma face sa am indoieli asupra utilitatii intrebarii din start, Regulamentul forumului nu permite mentionarea profesiei, tocmai pentru ca aceasta este deja aratata de contul de consultant.

Forumul Avocatnet nu doreste reclama neautorizata, fie ea in orice forma deghizata.

Va invit, deci, la respectarea Regulamentului, care prevede:
1.4. Daca doriti sa va semnati in interiorul mesajelor va rugam sa o faceti fara sa va mentionati profesia. Avocatnet.ro va ofera posibilitatea de a crea gratuit un cont de consultant in care va puteti descrie competentele.




Ultima modificare: Luni, 20 Ianuarie 2014
andreigrigoriu, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Profesia de traducator autorizat Andri474 Andri474 Daca mai este cineva pe acest forum cu experienta in domeniu, as avea cateva intrebari: 1. Cat de profitabila este profesia asta? Pentru un cunoscator de ... (vezi toată discuția)
Admitere inm 2010 ENGFULL ENGFULL haideti sa ne apucam de treaba sa incepem cu cartile necesare pentru studiu poate dintre cei care au reusit anul acesta ne mai posteaza o data cartile de ... (vezi toată discuția)
Registru asociatiilor si fundatiilor. cum poate fi consultat? Viorel  Iulian Popa Viorel Iulian Popa Registrul poate fi consultat on-line? Doresc sa infiintez o asociatie si vreau sa stiu daca denumirea a mai fost aleasa si de altcineva inainte. (vezi toată discuția)