avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 672 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Perioada de reevaluare cladiri
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Perioada de reevaluare cladiri

Buna ziua,
Intrebarea mea este legata de periodicitatea realizarii reevaluarii.
Daca pana acum am facut reevaluare din 3 in 3 ani, ultima reevaluare fiind in anul 2012, pot face o reevaluare in anul 2013?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Manuela Franciuc , Consultant fiscal 13:58, 14 Ianuarie 2014
Reevaluarile le puteti face in fiecare an insa obligatoriu din 3 in 3 ani :)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reevaluare cladire constantindarius constantindarius Buna ziua, O societate comerciala SRL a achizitionat in aprilie 2010 o cladire (punct de lucru) intrebarea mea este cand va trebui sa reevaluam aceasta ... (vezi toată discuția)
Cand trebuie inregistrata reevaluarea cladirilor pentru a nu se majora impozitul? carmenbn carmenbn Am o cladire care a fost reevaluata,dar nu stiu cand exact(nu am raportul de evaluare).Deasemenea,imi lipsesc deciziile de impunere pe ultimii ani,iar in ... (vezi toată discuția)
Reevaluare teren ContSters245954 ContSters245954 Buna ziua, Am o nedumerire legat de reevaluari. In dec.2009 in urma unei reevaluari aferenta cladirilor s-a inregistrat o rezerva din reevaluare ct. creditor ... (vezi toată discuția)