Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Sesizare catre Garda Financiara
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Sesizare catre Garda Financiara

As dori sa fac o sesizare catre Garda Financiara cu privire la ilegalitatile pe care le comite un patron de magazin, cum ar fi: dat pe datorie, marfa in valuare de mii de lei=marfa neinregistrata pe casa de marcat,marfa fara factura si altele. Tin sa va spun ca sunt mai mult decat sigur de cele mentionate.

Ce sanse as avea ca garda financiara sa ia in considerare aceasta sesizare si sa se deplaseze la magazinul respectiv si sa ia masurile prevazute de lege cu pivire la ilegalitatile constatate la fata locului.
Edwardeddy, utilizator
Comisariatul Garzii Financiare a fost desfiintat
Agentia Nationala de Administrare Fiscala (ANAF) sa reorganizat ca urmare a fuziunii prin absorbtie si preluare a activitatii Garzii Financiare si a Autoritatii Nationale a Vamilor .

in loc de garzi financiarae judetene sunt acum directii regionale antifrauda fiscala.

nu controleaza, deocamdata, decat "mari" evazionisti. adica, mai nimic. sunt, inca, in "reorganizare".
Puteti depune sesizarea si la Politie - Serviciul de Investigare a Fraudelor.