Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu de odihna si alte drepturi
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu de odihna si alte drepturi

sint angajat in complexul energetic oltenia .iar in martie 2014 indeplinesc condiitile de pensionare .La ora actuala sint in concediu de odihna pe anul 2014 si beneficiez de 37 zile lucratoare si de prima de vacanta.......Daca in luna martie sau mai tirziu primesc decizia de pensionare voi fi obligat sa restitui bani pe zilele de concediu si din prima de vacanta
Da, din cate cunosc, in CCM se prevede ca indemnizatia de concediu si prima de vacanta sa se restituie proportional cu perioada necuvenita. Mai bine reveniti acum la lucru, daca mai aveti concediu de efectuat.
Incercati sa verificati care sunt prevederile exacte ale CCM sau sunati direct la resurse umane si intrebati.
ana-cer, moderator
Daca ati primit indemnizatie de CO aferenta intregului CO , atunci va trebui sa restituiti cota -parte din indemnizatia primita aferenta zilelor de Co luate in plus.