Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Un caz special
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Un caz special

In cazul unui contribuabil subordonat ministerului de interne care are in administrare un imobil apartinand domeniului public al statului primit in administrare prin hotarare de guvern, iar activitatea desfasurata in acest imobil este prestare de servicii turistice (cazare, alimentatie publica) pt personalul ministerului de interne.
Acest contribuabil datoreaza taxa pe cladiri?
Iar activitatea desfasurata este asimilata activitatii economice?
Astept pareri.
Multumesc.
Activitatea este de natura economica si se platesc taxe pe cladirea respective intrucat faceti fapte de comert.