Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Amenzi neachitate, refuz eliberare adeverinta pentru ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Amenzi neachitate, refuz eliberare adeverinta pentru cartea de identitate

am 4 amenzi neachitate si trebuie sa imi schimb buletinul am fost la taxe si impozite si nu pot sa achit taxa de schimbare pana nu achit amenzile este normal asa ceva?
In ce localitate s-a intamplat situatia povestita de dvs?
Indiferent de localitate, acesta este un abuz al functionarilor sau al primarului care a dispus conditionarea eliberarii acestui tip de adeverinte de plata impozitelor.

Faceti o cerere de eliberare adeverinta adresata primarului si inregistrati-o (cereti si dvs. numarul de la Registratura); mentionati ca eliberarea ei v-a fost conditionata de plata unor obligatii fiscale, ceea ce este ilegal.
Solicitati un raspuns cat mai rapid intrucat aveti nevoie de actul de identitate si desigur multumiti pentru intelegere :)