Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Impozit forfetar, PFA, AF
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Impozit forfetar, PFA, AF

Buna seara,
Impozitul forfetar se aplica si PFA sau AF ?
Va multumesc.
Din câte am prins eu, nu sunt specialistă în economie :">, impozitul forfetar se va aplica doar societăţilor comerciale, care nu realizează profit sau care au nivelul impozitului pe profit inferior cotei forfetare.
ContSters67724, utilizator
Deocamdata s-a modificat cuprinsul art.18 cod fiscal, care se refera la contribuabili, societati comerciale.Sa speram ca uita de pfa-uri.