avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 289 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie limita de varsta
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie limita de varsta

Cum se va calcula si cind se va aplica noul punctaj al pensiei pentru limita de virsta acordate in 2011 cu un punctaj stabilit la 2.68766,si care va fi noul punctaj.Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 11:59, 23 Ianuarie 2014
Va multumesc pentru clarificari si va rog sami spuneti daca in urma modificarii punctajului mediu anual casa trebuie sa elibereze o noua decizie cu acest punctaj modificat
Pentru orice modificare de punctaj mediu anual se emite alta decizie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recalculare pensie-aplicare indice de corectie ch52samuel ch52samuel Buna ziua!Am iesit la pensie pentru limita de varsta(initial) incepand cu data de 27 iunie 2011.Prin neaplicarea prevederilor art 170 din legea 263/2010 ... (vezi toată discuția)
Aplicare coeficient corectie art 170 din legea 263 StRotaru StRotaru 1. Am iesit la pensie anticipat cu data de 10.01.2011 punctaj (cf. decizie)=2,25444 2. Am implinit varsta limita de pensionare in 24.06.2013 (nascut ... (vezi toată discuția)
Recalcularea pensiilor Anniko Anniko Am citit un articol referitor la faptul că \\"Aproximativ 210.000 de pensii vor fi recalculate, incepand cu data de 7 noiembrie 2013 \\" din care am înţeles ... (vezi toată discuția)