Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Declaratie DECEMBRIE 2013 AFM ambalaje
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Declaratie DECEMBRIE 2013 AFM ambalaje

Am vazut ca astazi pe site-ul Administratiei Fondului pentru Mediu a fost afisat Programul pentru declaratii Decembrie 2013. Cum trebuie sa procedez pentru a face declaratia pe luna Decembrie 2013, pentru ca Declaratiile din Ianuarie 2013 pana in Noiembrie 2013 au fost tiparite cu ajutorul versiunii anterioare a programului de declaratii.Nelamurirea mea este urmatoarea : declaratiile anterioare Ian -Noiembrie 2013 ,trebuie transferate in noua versiune a programului care permite tiparirea si a declaratiei pe luna Decembrie 2013?Am observat ca pentru Ambalaje pentru a se putea afisa suma de plata pentru neindeplinirea obiectivelor trebuie sa existe si declaratiile de la inceputul anului(pentru ca programul sa faca calculul).
se instaleaza peste versiunea veche si se pastreaza celelalte declaratii
eu asa am procedat si a fost ok!
Cum procedez sa o instalez peste versiunea veche , asta nu stiu?