Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratie Intreprindere Individuala care nu are ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratie Intreprindere Individuala care nu are activitate

Buna ziua.

Anul trecut mi-am deschis un II . Mentionez faptul ca nu am nici un fel de activitate in ceea ce constau achizitiile sau venitul .

Stiu ca la inceputul fiecarui an trebuie sa dau niste declaratii.
Va rog sa imi spuneti ce declaratii trebuie sa dau si care este termenul pana la care trebuie sa le depun.

Va multumesc.
Din instructiunile de completare a D220 pe care trebuie s-o depuneti, citire:
Declarația se depune la organul fiscal competent, astfel:
‐ până la data de 25 mai a anului de impunere, odată cu declarația privind venitul
realizat D200, în cazul contribuabililor care, în anul anterior, au realizat pierderi  şi cei care, au realizat  venituri  pe  perioade mai mici  decât  anul fiscal,  precum  şi  cei  care, din motive obiective, estimează că vor realiza venituri care diferă cu cel puțin 20% față de anul fiscal anterior.
Pentru ca aveti cifra de afaceri zero, D392b nu o mai depuneti pana la 25 februarie 2014.
george-neagu, moderator
multumesc