avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 807 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Ce inseamna venitul baza de calcul in declaratia 600
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Ce inseamna venitul baza de calcul in declaratia 600

Buna ziua

Am un II si trebuie sa depun declaratia 600 .
Va rog sa imi spuneti ce inseamna venitul baza de calcul .(profitul sau cifra de afaceri) si cum se calculeaza
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: euroloser , utilizator 15:28, 27 Ianuarie 2014
Venitul net.
Eu am un venit net sub 5 salarii medii brute pe economie si nu o depun declaratia. Vezi daca te incadrezi sub plafon.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Impozit pe profit sau impozit venit microintreprindere abaflor98 abaflor98 Un SRL care in 2011 a optat pentru impozit pe profit are la 31.12.2012 cifra de afaceri mai mica de 65000eur. Daca in anul 2013 realizeaza o cifra de afaceri ... (vezi toată discuția)
Cas si somaj dupa noua oug mariana calin mariana calin Pentru PFA independent cu carte de munca si implicit taxe platite (CAS, CASS, somaj) in alta parte, ce trebuie sa fac avand in vedere noua OUG 58? Se depun ... (vezi toată discuția)
Impozitare venituri drepturi din propietate intelectuala roxanag roxanag Buna ziua, Un angajat la o firma de traduceri ,este angajat cu CIM si primeste pe langa acest salariu din cand in cand(le pot incadra la tipul repetitiv) ... (vezi toată discuția)