Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Ce inseamna venitul baza de calcul in declaratia 600
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Ce inseamna venitul baza de calcul in declaratia 600

Buna ziua

Am un II si trebuie sa depun declaratia 600 .
Va rog sa imi spuneti ce inseamna venitul baza de calcul .(profitul sau cifra de afaceri) si cum se calculeaza
Va multumesc.
Venitul net.
Eu am un venit net sub 5 salarii medii brute pe economie si nu o depun declaratia. Vezi daca te incadrezi sub plafon.