Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratii PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratii PFA

Buna ziua,

Ce declaratii trebuie depuse de un PFA neplatitor de TVA in luna ianuarie?
Pana pe 31 ianuarie 2014 depuneti D220 cu venitul estimat pentru anul 2014 si D600 pentru venitul lunar asigurat la pensie (daca nu mai aveti in alta parte un contract de munca valabil).
Daca nu aveti salariati, nu mai depuneti nimic.
Pana pe 25 februarie 2014 depuneti D392b.
Pana pe 25 mai 2014 depuneti D200.