Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Varsta de pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Varsta de pensionare

Buna ziua,

tatal meu a lucrat inainte de 2001 aprox 10 ani incadrat in grupa I de munca, apoi 15 ani de zile incadrat in grupa a II-a de munca, total stagiu de cotizare: 39 ani si 9 luni si este in varsta de 57 ani si 3 luni. Cum se calculeaza vechimea in munca in acest caz tinand cont de conditiile speciale si la ce varsta ar putea sa-si depuna dosarul de pensie?

Multumesc frumos.
~ Conținut șters la cerere ~