Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Folosire cont 117
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Folosire cont 117

Buna ziua ! am platit la fondul de mediu contributii din anul 2009 , 2010 acum in ian 2014 ….. si stiu ca aceasta influenteaza contul 117 deoarece sunt cheltuieli care trebuiau inreg in anii respectivi… ma pute-ti sfatui ce inreg sa fac ?
Multumesc
117=447 constitui obligatia
447=5*** plata
nu uitati declaratia 101
multumesc pt raspuns