avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 118 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Sentinta definitiva Banca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Sentinta definitiva Banca

Buna ziua,
M-ar interesa hotararea definitiva in cazul Bancii Volksbank,unde au castigat petentii in "proces comun".
Stie cineva despre acest lucru ?
Cum pot obtine aceasta hotarare,pentru a ma ghida in acelasi sens ?
Eventual un model de cerere de chemare in judecata a bancii,pentru clauze abuzive.
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: gigelas , utilizator 11:42, 9 Februarie 2014
29.01.2014 - Respinge recursul ca nefondat. Obliga recurenta la plata cheltuielilor de judecată către intimata Irevocabilă.

[ link extern ]

[ link extern ]
Ultima modificare: Luni, 3 Februarie 2014
ContSters257414, utilizator
Da.Am vazut.Insa,m-ar interesa hotararea pe larg.Se poate obtine cumva,sau,poate,nici nu s-a redactat...
Va multumesc.
Motivarea sentintei de fond o gasesti aici: [ link extern ] /
Multumesc.O zi buna.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sentinta a curtii de apel neredactata. ce pot face? Adrian3382 Adrian3382 Am un dosar la Curtea de Apel cu hotararea data in luna martie iar eu nu pot scoate sentinta deoarece mi se spune ca inca este la judecator. In cazul acesta ... (vezi toată discuția)
Stiati ca? Florin111 Florin111 Dosar nr. R O M Â N I A TRIBUNALUL CLUJ SECŢIA MIXTĂ DE CONTENCIOS ADMINISTRATIV ŞI FISCAL, DE CONFLICTE DE MUNCĂ SI ASIGURĂRI SOCIALE DECIZIA ... (vezi toată discuția)
Model de intampinare la recurs dutu69 dutu69 Buna seara, Am castigat la Tribunalul Sibiu un proces cu fostul meu angajator printre altele dispunandu-se si reintegrarea mea pe postul detinut anterior. ... (vezi toată discuția)