Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... De ce instanta, dupa apel, nu face comunicarea?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

De ce instanta, dupa apel, nu face comunicarea?

am un prieten cu un proces pe legea 10,se judeca cu primaria,a castigat drepturi in valoare de 4mld lei,s-a facut apel in data de 18-10-2013 iar dupa lege se poate face recurs la 15sau30 zile de la comunicare....Dar problema este ca nici in ziua de azi 03-02-2014 la 3luni nu exista aceasta comunicare...de ce?
Buna ziua,
Teoretic aceasta motivare si comunicare trebuie sa fie facuta in 30 de zile.
Practic, rabdare si tutun! Dureaza destul de mult si .............
Termenul de recurs va incepe sa curga de la comunicarea scrisa a motivarii deciziei din apel.

Mergeti si faceti la instanta o cerere de urgentare a redactarii.

Un termen de 3 luni de la pronuntarea instantei de apel nu este unul neobisnuit de mare, astfel cum se intampla lucrurile in instantele civile in aceste zile.