Forum Discuţii diverse Cultură generală Transformare metru cub in metru patrat
Discuție deschisă în Cultură generală

Transformare metru cub in metru patrat

Buna as vrea sa stiu daca stie cineva o formula de calcul ?Cum pot afla cati metri patrati fac dintrun mertu cub
Buna ziua,
Nu se poate. Notiuni de clasa a IV-a.
Metrul cub masoara volume si metrul patrat suprafete.
Asta este.
1 metru cub = o infinitate de metri pătraţi. :sorry:
[ link extern ] /
Dintr-un metru cub de dale de 10 cm grosime veţi face fix 10 mp de curte betonată. Sau 20, dacă dalele sunt de 5 cm, sau 100, dacă... und so weiter, pînă la infinit, cum bine spunea mai sus elis cel liber

~ Conținut șters la cerere ~