Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Insolventa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Insolventa

Buna ziua,

Sunt o persoana cu handicap grav(paralizat total in urma unui accident acum 2 ani), va rog sa ma lamuriti si sa-mi spuneti cum sa procedez in urmatoarea situatie:Firma care o aveam a intrat in insolventa in noiembrie 2013 de catre fisc, dar primesc in continuare somatii de plata si de urmarire sili ta de la banca unde am avut credit. Vreau sa stiu ce presupune insolventa (intr-n limbaj mai pe intelesul meu) cat dureaza procedurile, ce urmeaza dupa aceasta etapa si ce ar trebui sa fac?
Multumesc pt raspuns .
Stimate domn,nu va pot explica pe intelesul dumneavoastra ce inseamna insolventa ,dar va dau un sfat cautati urgent un avocat specializat pe astfel de spete.Insolventa este acea stare in care se afla o firma care are datorii mai mari de 45.000 lei si neachitate de minim 90 zile(cam asa s-ar explica minim starea de insolventa)