avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 706 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... spor pt master
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

spor pt master

buna,va rog frumos sa imi dati temeiul legal prin care se prevede acordarea unui spor pt f-ctionarii publici care au masterul .multumesc frumos.
Cel mai recent răspuns: puru geta , utilizator 10:39, 22 Aprilie 2009
Nu crede ca exista o asa reglementare :(
Nu exista asa ceva
Din pacate, doar pentru cei cu doctorat...
la functia publica in Legea 188/1999 masterul este doar conditie pentru ocuparea unei functii de conducere art. 57(7)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Functionari publici de conducere adon adon In anul 2008 am participat la un concurs pentru ocuparea unei f.p. de conducere. Una din conditiile de participare era absolvirea studiilor de master sau ... (vezi toată discuția)
Concurs pentru postul de secretar unitate administrativ-teritoriala ContSters187706 ContSters187706 Am o nelamurire cu privire la maniera de interpretare si corelare a doua texte de lege: [i][b]1.[/b] [u]Lege nr. 188 (r2) din 08/12/1999[/u] Art. 57. (7) ... (vezi toată discuția)
Sunt necesare studiile de masterat pentru a ocupa temporar o functie publica de conducere? duduionescu duduionescu Va rog sa-mi spuneti daca, este nevoie de studii de masterat pentru a ocupa temporar o functie publica de conducere la o institutie publica (e vorba de cazul ... (vezi toată discuția)