Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis de conducere
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis de conducere

intrebare pusa de multa lume acum cu noul cod rutier constand in conducerea pe timpul noptii ce facem noi cei care avem permisiul de 3-4 ani nici noi nu avem voie sa conducem noaptea sau cum ca nu mai intelege nimeni si nimeni nu explica exact asa cum trebuie sa inteleaga toti soferi. va multumesc
Propunerea legislativa se refera la cei care au permisul de mai putin de un an si nicidecum la cei care au peste un an de la obtinere permisului de conducere.