Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Dizolvare si lichidare firma
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Dizolvare si lichidare firma

Sunt asociat la o firma cu 2 asociati (50%-50%) .Firma nu a avut activitate si doresc dizolvarea ei. Celalalt asociat nu este de acord. Cum pot inchide firma in aceste conditii???
nu se poate inchide decat daca-l dati in judecata pe asociat