avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 676 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Dizolvare si lichidare firma
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Dizolvare si lichidare firma

Sunt asociat la o firma cu 2 asociati (50%-50%) .Firma nu a avut activitate si doresc dizolvarea ei. Celalalt asociat nu este de acord. Cum pot inchide firma in aceste conditii???
Cel mai recent răspuns: mona_anro , utilizator 02:06, 10 Februarie 2014
nu se poate inchide decat daca-l dati in judecata pe asociat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Doresc raspunsuri urgente va multumesc ionutcostin_2005 ionutcostin_2005 In primul rand vreau sa va salut si sa va multumesc celora care ma veti ajuta sa rezolv problema mea. Sa va spun espre ce e vorba in octombrie 2008 m-am ... (vezi toată discuția)
Referitor insolventa, magdabarbu magdabarbu Buna ziua. Cu ceva timp in urma , am avut o firma , care nu mai avea activitate de ceva timp(2 ani) Oficiul national al registrului comertului m-a anuntat ca ... (vezi toată discuția)
Dizolvare judiciara camilla18ro camilla18ro buna seara! am avut o firma in 2007 si car e a avut activitate 6-7 luni si dupa nu am declarat-o falimentara. am gasit acum pe net k in luna a 3,2011 au fost ... (vezi toată discuția)