avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 766 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita membru ONG
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita membru ONG

Salutare!

Daca am o creanta pt care s-ar putea sa fiu executat silit si eu sunt membru fondator si presedinte intr-un ONG, exista posibilitatea sa fie afectat patrimoniul ONG sau patrimoniul cu care am contribuit in constituirea ONG?
Cel mai recent răspuns: ContSters194995 , utilizator 08:42, 12 Februarie 2014
Nu se confunda patrimoniile, dvs ca persoana fizica raspundeti doar cu patromoniul persoanei fizice.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Srl membru fondator ong eudia eudia sunt administratorul unic al unui SRL si doresc sa deschid un ONG in care vreau ca membrii fondatori sa fie: SRL -ul, eu si inca o persoana. Este posibil acest ... (vezi toată discuția)
Ong - fundatie LidiaMuraru LidiaMuraru Buna ziua, Fundatie X s-a constituit in 2006 cu 3 fondatori pe roluri de: presedinte, prim-vice-presedinte si vice-presedinte. Din motide de distantare ... (vezi toată discuția)
O persoana, mai multe ong-uri magdalenagrigore magdalenagrigore Buna ziua, Intrebarea mea este urmatoarea: O persoana detine un ONG care nu a avut activitate. Acum doreste sa-si deschida un alt ONG, dar pe cazier s-a ... (vezi toată discuția)