avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 744 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Certificare fiscala declaratia anuala de impozit pe ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Certificare fiscala declaratia anuala de impozit pe profit 101

Buna ziua,

Am o nelamurire, declaratia anuala de impozit pe profit (101) care trebuie depusa pana pe 25 martie 2014 mai trebuie sau nu cetificata de un consultant fiscal?
Am vazut ca potrivit unui Proiect de Ordonanta de Guvern certificarea declaratiilor fiscale va fi introdusa incepand cu 1 iunie si va fi optionala cu exceptia declaratiilor rectificative.
Deci declaratia 101 nu mai trebuie certificata? S-a mai publicat o alata Ordonanta de Guvern de care nu stiu?

Multumesc!

Alte discuții în legătură

Declaratia 100 pt trim. 4 2013 Bogo4us Bogo4us Buna ziua. Detin o Microintreprindere - platitoare de impozit pe venit si ne inregistrata ca platitor de tva- si ma intereseaza daca mai depun declaratia ... (vezi toată discuția)
Atentie! declaratia 101 - termen 26 martie 2012, inclusiv. descarca noile formulare ale declaratiilor 100 si 101. Ioana Constantin Ioana Constantin OG 2/2012, pentru modificarea şi completarea Ordonanţei Guvernului nr. 92/2003 privind Codul de procedură fiscală .......... Art. II. - Declaraţia ... (vezi toată discuția)
Certificare declaratia 101 de consultant fiscal! gabi.b gabi.b Ce categorii de agenti economici au obligatia sa depuna declaratia 101 cu viza unui consultant fiscal? (vezi toată discuția)