Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Cuantum supliment post+treapta
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Cuantum supliment post+treapta

Speta:
Sindicatul a cerut in instanta acordarea suplimentul postului (25%) si suplimentul treptei de salarizare (25) conform Legii nr. 188/1999 prvind statutul functionarilor publici republicata:
Art. 31 (1) Pentru activitatea desfasurata, functionarii publici au dreptul la un salariu compus din:
a) salariul de baza;
b) sporul pentru vechime in munca;
c) suplimentul postului;
d) suplimentul corespunzator treptei de salarizare.
Tribunalul a respins actiunea, insa in urma exercitarii caii de atac, Curtea de Apel a admis-o, dar in minuta nu se precizeaza procentul pentru nici un supliment.
Ce trebuie intreprins pentru ca instanta sa stabileasca procentul pentru a putea fi pusa in executare aceasta decizie?
Va multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
Pai daca a admis-o, inseamna ca v-a dat exact ce ati cerut.
E o adeavarata nebunie cu aceste procese in toata tara.
Copia dispozitivului deciziei civile nr. __________ din ______

"Admite recursul declarat de reclamantul Sindicatul.... impotriva sentintei civile nr. _____ pronuntata de Tribunalul ____ in dosarul nr. _____.
Modifica sentinta recurata, in sensul ca admite in parte actiunea formulata de reclamant impotriva paratei ___ si, in consecinta obliga parata la plata drepturilor banesti reprezentand suplimentul postului si suplimentul treptei de salarizare, prevazute de art. 31 alin. 1 lit. c) si d) din Legea nr. 188/1999 pentru functionarii publici din cadrul Sindicatului ___, incepand cu data de ____ si pentru viitor, pana la modificarea sau abrogarea dispozitiilor legale in materie.
Respinge cererea privind acordarea acestor sporuri in procent de 25% pentru fiecare.

Irevocabila.

Pronuntata in sedinta publica din ____.."

Ce intelegeti prin asta? #-o
Tanjiani, utilizator
Tanjiani a scris:

Copia dispozitivului deciziei civile nr. __________ din ______

"Admite recursul declarat de reclamantul Sindicatul.... impotriva sentintei civile nr. _____ pronuntata de Tribunalul ____ in dosarul nr. _____.
Modifica sentinta recurata, in sensul ca admite in parte actiunea formulata de reclamant impotriva paratei ___ si, in consecinta obliga parata la plata drepturilor banesti reprezentand suplimentul postului si suplimentul treptei de salarizare, prevazute de art. 31 alin. 1 lit. c) si d) din Legea nr. 188/1999 pentru functionarii publici din cadrul Sindicatului ___, incepand cu data de ____ si pentru viitor, pana la modificarea sau abrogarea dispozitiilor legale in materie.
Respinge cererea privind acordarea acestor sporuri in procent de 25% pentru fiecare.

Irevocabila.

Pronuntata in sedinta publica din ____.."

Ce intelegeti prin asta? #-o

Respinge cererea privind acordarea acestor sporuri in procent de 25% pentru fiecare. probabil lipseste sintagma "pe viitor"