Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Deducere tva carburant utilaje
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Deducere tva carburant utilaje

buna seara,
Pot deduce tva la carburant pt utilaje gen tractor( folosit la lucrari agricole) sau banzic taiat lemne? Ce documentatie trebuie?
Buna seara,

Da, se poate, 100 %. Faceti bon de consum.
Nu uitati, consumul in agricultura se face pe hantri, proportional cu suprafata cultivata, pentru fiecare cultura.

Respect,
Dan Preda.
ContSters307306, utilizator