Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Depunere declaratii pfa 2014
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Depunere declaratii pfa 2014

buna seara.sunt pfa si am depus declaratile 200 si 220 .am avut venitul de 9000 roni,mai trebuie depusa si alta declaratie?. nu sunt platitor de tva

ce declarati trebuie sa depun pentru anul 2012?am depus 200,220 si am venitul sub 9500 pe an.

george-neagu, moderator
Pentru 2012 ar fi trebuit sa depui declaratiile in 2013, la inceput de an.
Daca ai avut un venit net pe luna mai mare decat salariul minim pe economie, ar trebui depusa si declaratia 600 (pentru CAS), dar daca era cazul cred ca ti-ar fi mentionat inspectorul foscal la care ai depus declaratiile.
La mine, cel putin, asa s-a procedat.
Nu am avut venit net/luna mai mare de salariul minim pe economie si nu mi s-a cerut sa completez si declaratia 600.