avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 657 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Depunere declaratii pfa 2014
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Depunere declaratii pfa 2014

buna seara.sunt pfa si am depus declaratile 200 si 220 .am avut venitul de 9000 roni,mai trebuie depusa si alta declaratie?. nu sunt platitor de tva

ce declarati trebuie sa depun pentru anul 2012?am depus 200,220 si am venitul sub 9500 pe an.

Ultima modificare: Miercuri, 12 Februarie 2014
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: andreigabriela23 , utilizator 13:05, 13 Februarie 2014
Pentru 2012 ar fi trebuit sa depui declaratiile in 2013, la inceput de an.
Daca ai avut un venit net pe luna mai mare decat salariul minim pe economie, ar trebui depusa si declaratia 600 (pentru CAS), dar daca era cazul cred ca ti-ar fi mentionat inspectorul foscal la care ai depus declaratiile.
La mine, cel putin, asa s-a procedat.
Nu am avut venit net/luna mai mare de salariul minim pe economie si nu mi s-a cerut sa completez si declaratia 600.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratii pfa invatacel invatacel Buna ziua, dupa cateva zile de drumuri, in care primesc de la 3 administratii 3 raspunsuri diferite, pun intrebarea si aici Am infiintat un pfa in aprilie ... (vezi toată discuția)
Declaratii si contributii Roxie Roxie Buna ziua, Sunt PFA si anul trecut, pe tot anul, am avut venituri de 856 ron din activitatea PFA. In paralel, din luna august, am inchiriat un apartament, cu ... (vezi toată discuția)
Formularul 600 depus gresit LuceNera LuceNera Buna ziua. Sunt o persoana fizica autorizata impozitata in SISTEM REAL, platitoare de TVA si tin contabilitatea in partida simpla. Problema mea se refera ... (vezi toată discuția)