avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 611 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Autovehicule nesupuse inmatricularii
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Autovehicule nesupuse inmatricularii

Care sunt autovehiculele nesupuse inmatricularii sau unde le gasesc?
Cel mai recent răspuns: cyan , moderator 08:06, 20 Februarie 2014
Puteti face o sesizare la Inspectoratul Judetean de Politie in vederea efectuarii cercetarilor cum a instrumentat cazul. Astfel se vor clarifica si aspectele care l-au determinat sa incadreze cazul doar la anumite infractiuni.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dosar penal conducere fara vehicul (tractor) neinmatriculat stahlker stahlker Buna ziua, pe data 5 decembrie 2018 am fost oprit de politia locala a unei localitati si mi sa intocmit un dosar penal pe conducere vehicul neinmatriculat (un ... (vezi toată discuția)
O.u.g nr.195/2002 Georgee28 Georgee28 „În interpretarea noțiunii de \'autovehicul\', prevăzută de art. 334 alin.1 din Codul penal și art. 335 alin.1 din Codul penal, raportat la art. 6 pct.6 ... (vezi toată discuția)
Conducerea atv-ului valsib valsib Buna ziua, as dori sa stiu daca ai voie sa conduci ATV-ul pe toate categoriile de drumuri in Romania ? Si ce fel de permis iti trebuie, am cautat mult in ... (vezi toată discuția)