Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Precizare actiune - introducere parate in cauza
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Precizare actiune - introducere parate in cauza

Buna seara ! Intentionez sa formulez o precizare de actiune, prin care solicit introducerea in cauza a 2 parate. Intrebarea mea este daca formulez 2 cereri distincte motivate in fapt si in drept fata de fiecare parata in parte ( adica o cerere motivata pt. parata X si o cerere motivata pt. parata Y ) , sau o singura cerere fata de cele 2 cu o singura motivare fata de ambele. Va multumesc !
Aduceti la cunostinta instantei faptul ca doriti sa va indreptati actiunea si intelegeti sa va judecati cu ..... si cu.......,
Iar motivarea precizarii se face impotriva celor 2 prin aceeasi cerere... motivele de fapt si drept , sau prin cereri separate pentru fiecare parat pt. care solicit introducerea in cauza ? Va multumes !
Întocmiţi o singură cerere de modificare a cererii de chemare în judecată.
Va multumesc frumos ! Un weekend placut !