Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Unde declaram impozitul pe drept de autor din Romania?
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul nerezidenţilor şi reprezentanţelor

Unde declaram impozitul pe drept de autor din Romania?

In 2013 impozitul pe drept de autor nerezidenti din Romania- persoane juridice declaram in D100 poz 22 (140)Impozit pe ven obt in Romania de nerezidenti-persoane juridice..................

in 2014 se modifica in D100 si mi s-a transmis ca trebuie declarat la poz 631-640 si nu regasesc decat poz 636 imp pe ven din prest serv nerezid din Romania.

Intrebarea este, daca este correct declararea la636.

Va multumesc
da, eu tot acolo l-as incadra