avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 322 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire pe cont de salariu
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire pe cont de salariu

In anul 2011 mi s-a pus poprire pe contul de salariu la raifeissen...aveam -14000 de lei in cont, a fost vorba de o inselaciune, s-a facut un credit pe numele meu. Am platit avocat..dosarul inca e pe rol...nu s-a rezolvat nimic.

Acum vreau sa imi deschid un alt cont de salariu la brd, e posibil sa mi se puna poprire si pe contul acesta?

Sau macar puteti sa0mi spuneti si mie daca pot sa virez salariul in contul sotiei?

Cel mai recent răspuns: ionutcn , utilizator 17:18, 17 Februarie 2014
Cel mai bine este sa vb cu angajatorul si sa luati banii prin caseria firmei.
~ Conținut șters la cerere ~
Sunt trimis in detasare pt un an in franta, ca sa plec trebuie sa am 2 conturi unul in lei si unul in euro deschise la brd.

Cum as putea afla si eu daca e pusa poprirea si pe brd? sau se trimite la toate bancile...


La momentul cand s-a pus poprirea nu mai aveam alte conturi deschise decat cel pe care s-a pus poprirea
Ultima modificare: Luni, 17 Februarie 2014
ionutcn, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
pai si in cazul meu ce solutie exista?

nu am facut nimic...au facut toate expertizele si s-a constatat ca nu am fost cel care a facut creditul, dar dosarul a ramas unde a ramas..

pana la urma se poate sau nu se poate sa virez banii pe numele sotiei mele?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Poprire pe salariu papoyashu papoyashu Buna ziua, am si eu o nelamurire! Mama mea are poprire pe salariu din cauza unei banci neplatite, in conditiile in care salariu il primeste prin virament ... (vezi toată discuția)
Credit restant kristina1 kristina1 buna seara! sotul meu are un credit restant la BRD, azi a constatat ca nu poate retrage bani de pe cardul de salariu care este la o alta banca. este posibil ... (vezi toată discuția)
Executare cont salariu si salariu la angajator in acelasi timp adi1404 adi1404 Buna ziua, Am si eu o intrebare si as avea mare nevoie de un raspuns. Am o poprire pe salariu pusa la angajator pt un credit de nevoi personale. Din salariu ... (vezi toată discuția)