Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire pe cont de salariu
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire pe cont de salariu

In anul 2011 mi s-a pus poprire pe contul de salariu la raifeissen...aveam -14000 de lei in cont, a fost vorba de o inselaciune, s-a facut un credit pe numele meu. Am platit avocat..dosarul inca e pe rol...nu s-a rezolvat nimic.

Acum vreau sa imi deschid un alt cont de salariu la brd, e posibil sa mi se puna poprire si pe contul acesta?

Sau macar puteti sa0mi spuneti si mie daca pot sa virez salariul in contul sotiei?

Cel mai bine este sa vb cu angajatorul si sa luati banii prin caseria firmei.
~ Conținut șters la cerere ~
Sunt trimis in detasare pt un an in franta, ca sa plec trebuie sa am 2 conturi unul in lei si unul in euro deschise la brd.

Cum as putea afla si eu daca e pusa poprirea si pe brd? sau se trimite la toate bancile...

La momentul cand s-a pus poprirea nu mai aveam alte conturi deschise decat cel pe care s-a pus poprirea
ionutcn, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
pai si in cazul meu ce solutie exista?

nu am facut nimic...au facut toate expertizele si s-a constatat ca nu am fost cel care a facut creditul, dar dosarul a ramas unde a ramas..

pana la urma se poate sau nu se poate sa virez banii pe numele sotiei mele?