Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Taxe la registrul comertului
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Taxe la registrul comertului

pot sa imi recuperez banii platiti pt a infiinta un pfa? daca da, in ce cuantum? #-o
Taxele achitate reprezinta servicii pe care ONRC-ul le-a prestat, deci nu mai pot fi recuperate in cazul unei dizolvari, lichidari sau radieri.
nu am apucat sa o infiintez, am probleme neelucidate cu cazierul fiscal. mi-au dat amanare pana pe 25.02 dar nu am cum sa rezolv pana atunci
Blonduta04, utilizator