avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 558 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Taxe la registrul comertului
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Taxe la registrul comertului

pot sa imi recuperez banii platiti pt a infiinta un pfa? daca da, in ce cuantum? #-o
Cel mai recent răspuns: Blonduta04 , utilizator 19:32, 18 Februarie 2014
Taxele achitate reprezinta servicii pe care ONRC-ul le-a prestat, deci nu mai pot fi recuperate in cazul unei dizolvari, lichidari sau radieri.
nu am apucat sa o infiintez, am probleme neelucidate cu cazierul fiscal. mi-au dat amanare pana pe 25.02 dar nu am cum sa rezolv pana atunci
Ultima modificare: Marți, 18 Februarie 2014
Blonduta04, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Desfiintare af CLASOR CONSULT CLASOR CONSULT Spuneti-mi si mie va rog ce demersuri trebuiesc facute pentru desfiintarea unui AF?? Pe ce site gasesc disponibila informatia privitoare la documentatia ce ... (vezi toată discuția)
Dizolvare srl madalinavaleria madalinavaleria Buna ziua! Am un SRL infiintat in anul 2008. Nu am desfasurat niciun fel de activitate. Firma este pe 0. In 2009 firma a fost suspendata. In prezent pe ... (vezi toată discuția)
Pfa: radiere conform oug 44/2008 dre_andrei dre_andrei Salut, Am infiintat in 2007 un PFA. Toate bune si frumoase, norma de venit, eliberez facturi, iau banii. In aprilie 2011 depun actele pentru un credit si ... (vezi toată discuția)