avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1674 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa poluare auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa poluare auto

buna ziua, daca am platit taxa poluare auto in noiembrie 2011 pentru un autoturism achizitionat nou la aceeasi data, se mai poate recupera suma de bani achitata... mentionez ca am copia dupa chitanta, contr de vanzare cumparare, etc
Va multumesc anticipat!

Alte discuții în legătură

Recuperare taxa de poluare auto zaris zaris Am achiziţionat în luna septembrie 2009 un autoturism nou (1461 cmc, euro 4). Am plătit 1100 lei taxa de poluare. Se poate recupera aceasta taxă. (vezi toată discuția)
Recuperare taxa prima inmatriculare si chitanta bacau Machiaveli Machiaveli Buna ziua ! Am achizitionat in luna august din Germania un autovehicul pt care am platit in luna octombrie suma de aprox 5300 lei contravaloare taxa de prima ... (vezi toată discuția)
Recuperare diferenta taxa auto ContSters275905 ContSters275905 Buna dimineata, Pot solicita legal recuperarea diferentei pentru taxa de poluare achitata in anul 2010 pentru un autoturism Dacia Logan cumparat NOU in anul ... (vezi toată discuția)