avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 209 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Complet de judecata
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Complet de judecata

bunaseara! in situatia admiterii recursului cu casarea sentintei recurate si trimiterea spre rejudecare spre instanta care a solutionat fondul dosarul ajunge la acelasi complet respectiv acelasi judecator? va multumesc!
Cel mai recent răspuns: CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT , Avocat 18:37, 21 Februarie 2014
Nu dosarul va fi solutionat de alt complet.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recurs - casare cu retinere sau cu trimitere? eugen82 eugen82 Am termen recurs , la fond nu s-a cercetat fondul, a fost respinsa cererea pe exceptie. Prin cererea de recurs am solicitat casarea si trimiterea spre ... (vezi toată discuția)
Admitere recurs badila steluta badila steluta bunaseara! doresc si eu o lamurire in ce priveste casarea in parte a deciziei si a sentintei recurate . trimite cauza spre rejudecare aceleiasi instante ... (vezi toată discuția)
Judecata in recurs ro280988 ro280988 Buna ziua. Se da urmatoarea ipoteza: cerere de chemare in judecata introdusa la Judecatorie, apelul exercitat la Tribunal, recursul exercitat la Curtea de ... (vezi toată discuția)